Warsztaty suchego lodu - Szczegóły galerii - Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie

Warsztaty suchego lodu

Co to jest suchy lód i dlaczego nazywamy go suchym? Jaka jest jego temperatura? Czy może się on topić jak zwykły lód? Dzieci zgłębiały swoją wiedzę na te oraz inne pytania.

Nauka poprzez zabawę jej najlepszą formą nauki dla dzieci i sprawia im ogromną radość. Podczas warsztatów z suchego lodu dzieci miały możliwość eksperymentowania oraz poznawania, w jaki sposób lód sublimuje. Po zanurzeniu go w wodzie, lód zmieniał się w dym i mgłę. Dzieci były zachwycone mogąc podziwiać te efekty. Poprzez wykonywanie kreatywnych doświadczeń z suchym lodem dzieci poznały reakcję suchego lodu z wodą, mlekiem oraz olejem. Obserwowały białe obłoki tworząc chmurę na dywanie. Pompowały balona z jego wykorzystaniem.