Rekrutacja oddziały przedszkolne - Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie

Rekrutacja oddziały przedszkolne

Ważne
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025  nie dotyczy rodziców dzieci pięcioletnich obecnie uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole, którzy w dniach 5-19 lutego 2024 r. złożyli na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Na podstawie tej deklaracji dzieci będą kontynuowały wychowanie przedszkolne w roku szkolnym 2024/2025 w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły.

Szanowni Rodzice  dzieci w wieku 5 i 6 lat ubiegający się o miejsce w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich w Lublinie  w roku 2024/2025

Informujemy Państwa, że rekrutacja do szkolnych oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025  rozpocznie się 26.02.2024 roku od godz. 8.00 i trwać będzie do 8.03.2024 roku do godz. 15.00.

Rekrutacja dotyczy kandydatów zamieszkałych na terenie Lublina i będzie prowadzona w oparciu o kryteria ustawowe oraz gminne.

Kalendarz rekrutacji do oddziałów przedszkolnych:

• składanie wniosku wraz z załącznikami: od 26 lutego od godz. 8.00 do 8 marca do godz. 15.00;
  • podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 3 kwietnia godz. 12.00;
  • potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia: od 3 kwietnia od godz. 12.00 do 9 kwietnia do godz. 15.00;
  • podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 11 kwietnia godz. 12.00;

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego za pośrednictwem strony https://lublin.eu. Aby uczestniczyć w rekrutacji dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy, w terminie rekrutacji, tj. od 26 lutego do 8 marca wejść na stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego https://lublin.eu/edu wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów i kliknąć w zakładkę: nabór do przedszkoli/ Nabór Przedszkola. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego (link bezpośredni http://naborp-kandydat.edu.lublin.eu/lublin/ ). Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć, klikając w zakładkę: zgłoś kandydaturę. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z załącznikami.

• otworzyć stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego: edu.lublin.eu;
  • kliknąć w kafelek: rekrutacja do przedszkoli;
  • widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę „zgłoś kandydaturę”. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie uzupełnić wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.

Preferowaną formą rekrutacji jest samodzielne wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych w systemie Vulkan lub dostępnych poniżej do pobrania

Prosimy dokładnie wypełnić wszystkie pola dokumentów. Dokumenty rekrutacyjne muszą być podpisane przez obydwojga rodziców/prawnych opiekunów, wydrukowane i przyniesione do szkoły. Jeżeli nie możecie Państwo wydrukować wypełnionego elektronicznie dokumentu w domu, dokonamy tej czynności w szkole, ale obecność Państwa w szkole będzie potrzebna w celu złożenia podpisów.

Mając na względzie przyjazną organizację dopełnienia czynności rekrutacyjnych zwracamy się do Państwa z prośbą, by w przypadku kiedy będziecie potrzebowali Państwo wsparcia pracownika szkoły w dokonaniu elektronicznej rejestracji Wniosku umówili się Państwo na godzinę dokonania tych czynności.
W takiej sytuacji proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły – nr tel. 81 466 46 26 w. 21 sekretarz szkoły uzgodni z Państwem termin spotkania.
Pakiety druków dokumentów rekrutacyjnych w formie papierowej możecie Państwo odebrać od dnia 26 lutego 2024 roku (poniedziałek) w sekretariacie szkoły.

Wszystkie szczegóły, terminy i kryteria dotyczące rekrutacji do przedszkoli dostępne są na stronie https://lublin.eu.

Przypominamy Państwu, że o przyjęciu dziecka do oddziału przedszkolnego nie decyduje kolejność zgłoszeń, a kompletność dokumentacji oraz liczba uzyskanych przez kandydata punktów. Życzymy powodzenia w naborze!