RESQL - Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie

System RESQL

Czym jest RESQL?

RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej stworzony przy pełnym uczestnictwie społeczności szkolnej.
Zgodnie z założeniami Programu aplikacja mobilna umożliwia anonimowe powiadomienie o incydencie przemocy rówieśniczej przez ucznia. Wystarczy, że zgłosi on incydent w aplikacji, wybierając kategorię przemocy, jaka miała miejsce. Wdrażanie systemu w obecnym roku szkolnym będzie funkcjonowało dla klas VI – VIII. Młodsi uczniowie zgłaszają problemy przemocy bezpośrednio wychowawcom.
Wszyscy uczniowie wezmą udział w cyklu lekcji na temat przemocy oraz sposobów radzenia sobie z nią.

Więcej na temat RESQL:

1. Nie zawsze jest dla nas oczywiste, czy to co się dzieje jest przemocą.
  2. Czasami nie wiemy jak zareagować.
  3. Czasami chcemy być anonimowi a jednocześnie nie chcemy przechodzić obojętnie wobec tego co się stało.
  4. Reagowanie na przemoc w tym np. zgłaszaniem jest skutecznym działaniem zmniejszającym liczbę incydentów przemocy i poprawiającym bezpieczeństwo.

1. System zgłaszania jest całkowicie anonimowy. Ty decydujesz jeśli chcesz ujawnić swoją tożsamość
  2. Nie podajesz swoich danych i nie jesteś identyfikowany w żaden inny sposób.
  3. Dane dotyczące zgłoszeń i rozmowy ucznia i interwenta widoczne są tylko interwentom, którzy mają dostęp do panelu interwenta.
  4. Interwent potrzebuje czasu na przeczytanie twojego zgłoszenia i odpowiedź
  5. Odpowiedź sprawdzasz po zalogowaniu się do aplikacji RESQL

W naszej szkole osobami które odpowiadają na zgłoszenia uczniów (interwentami) są:

• Pani Ewa Iwanicka
  • Pani Agnieszka Mikosz
  • Pani Bożena Krzowska
  • Pan Grzegorz Stec

Możesz zapytać ich o szczegóły, wyjaśnić z nimi swoje wątpliwości.

Informacje o RESQL możesz sprawdzić na stronie www.resql.pl