Rekrutacja do klasy czwartej mistrzostwa sportowego - Szkoła Podstawowa nr 23 w Lublinie

REKRUTACJI UCZNIÓW DO ODDZIAŁU MISTRZOSTWA SPORTOWEGO O PROFILU PŁYWANIE

KLASA 4 – ROK SZKOLNY 2024/2025
O przyjęcie do oddziału mistrzostwa sportowego o profilu pływanie – klasa 4 mogą ubiegać się dzieci urodzone w roku 2014 i 2015 niezależnie od miejsca zamieszkania
(brak przynależności obwodowej)

Regulamin rekrutacji uczniów do oddziału sportowego o profilu pływanie oraz niezbędne załączniki

W związku z rekrutacją do oddziału mistrzostwa sportowego osoby zainteresowane powinny w terminie do 13 maja 2024 r., do godz. 14:00 złożyć następujące dokumenty do sekretariatu szkoły:

a. podanie rodziców/opiekunów prawnych o przyjęcie do oddziału mistrzostwa sportowego o profilu pływanie – klasa 4 (załącznik nr 1),
b. orzeczenie lekarskie potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia kandydata umożliwiający udział w egzaminie do oddziału mistrzostwa sportowego o profilu pływanie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu pływanie wydane przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza,
c. oświadczenie o stanie zdrowotnym dziecka (załącznik nr 2),

O przyjęciu do klasy czwartej oddziału mistrzostwa sportowego decydować będzie wynik sprawdzianu umiejętności.

WAŻNE!
16 maja 2024 r. o godz. 12.00 odbędzie się sprawdzian umiejętności do klasy mistrzostwa sportowego o profilu pływanie (załącznik nr 4 do regulaminu)
17 maja 2024 r, do godz. 15.30 zostanie podana informacja o zakwalifikowaniu dziecka do oddziału mistrzostwa sportowego.
W dniach od 20 maja od godz. 8.00 do 22 maja do godz. 14.00 rodzice kandydata składają pisemne oświadczenia potwierdzające wolę przyjęcia do oddziału mistrzostwa sportowego o profilu pływanie (załącznik nr 3).
23 maja 2024 r. do godz. 13:00 nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
Do dnia 10 czerwca 2024 r. do godziny 15:00 rodzice kandydatów zakwalifikowanych dostarczają do sekretariatu orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu pływanie (w przypadku niedostarczenia w/w orzeczenia przy rekrutacji)

Życzymy powodzenia w rekrutacji.

PODSTAWY PRAWNE:

Podstawa prawna: art. 137 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe